Szeptemberben, amikor az ősz már mindenhol beköszöntött, gyakran emlékezünk vissza a pár héttel ezelőtt még tomboló nyárra.
Idén részt vehettünk a Strand Fesztiválon a bloggal, ahol kicsit betekinthettünk a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület mindennapjaiba, ahol Ők is jelen voltak.
A HENT nem aprózta el a dolgokat: megtervezték a Butcher’s Bárt, ahova a fesztiválozókat várták. De mégis, ki is tervezte mindezt? A sátrat Kövesdi Zoltán vizualizálta-tervezte meg, és Dr. Németh Mónika (Hamisítás Elleni Nemzeti Testület titkára) , és Lovas Csilla (irodavezető) segítésével együtt rendezték be. A programot Dr. Németh Mónika szervezte meg, így igazán színvonalas szórakozásban lehetett része annak, aki ide látogatott.
Érdekes volt találkozni olyan fiúkkal és lányokkal, akik még nem tudtak a testület működéséről, továbbá a hamisítás fogalma sem körvonalazódott még náluk. Ehhez adott kiemelt segítséget a sátor, ahol szórakozva tanulhatott mindenki. De mégis, hogyan lehetséges mindez?
Kezdjük is az elején: a STRAND Zamárdi szívében kerül megrendezésre immáron évről-évre. A helyszín terület szempontjából nem nagy, így könnyedén bejárható egy nap alatt, és különböző zenei stílusoknak köszönhetően bárki megtalálhatja a számítását. Ez a fesztivál rengeteg hazai fellépőnek enged teret. A Borsodi színpadon tehetségkutató versenyeket is hallhattunk, személyes kedvencem a csütörtöki napon Kevlár volt.
A zene összeköt bennünket: biztos vagyok benne, hogy Te is osztottad már meg a fülhallgatódat egy barátoddal. Az, hogy mindez mikor történt nem számottevő: hallgathattál kazettát, cd-t, esetleg már a telefonodat használtad lejátszóként. Egy kérdés viszont érdekes lehet ezen a ponton: megvásároltad ezeket a felvételeket?
Gyermekkorom óta jogkövető magatartásra vagyok nevelve: szüleim vállalkozók, így bár nagy rálátásuk nem volt ezekre a dolgokra, de mégis tudták, hogy hol KELL megvásárolni azokat a kazettákat, amelyeket nagy örömmel hallgattam anno. És bizony, ezen van a hangsúly.
Amikor én voltam 18 éves, nem volt még Instagram és Facebook. Mivel én is aktívan használom ezeket az oldalakat, ezért nem is szeretnék álszent lenni, ám óvatosságra intek mindenkit, aki a személyes véleményemre kíváncsi. Sokan töltenek fel jelentős mennyiségű információt ezekre az oldalakra. A STRAND-on nemtől függetlenül kérdeztem meg a fiatalokat, hogy mennyire vannak tisztában azzal, hogy mi történik akkor, ha a fényképeiket máshol is viszont látják? Érdekes volt hallgatni az őszinte történeteket: volt, aki viszontlátta a fényképét egy újságban, amelyhez nem kértek engedélyt. Ő akkor nem tette meg a szükséges lépéseket, ám a sátorból távozva már másként látta az eseményeket.
A Butcher’s Barban természetesen más feladatok is voltak: egy hatalmas hordót is felállítottak Nekünk a szervezők, ahol különböző (hamis) termékeket helyeztek el. Egy apró lyukon keresztül bevezetett kamera segítségével kis részleteket láthattunk ezekből a tárgyakból: így kellett kitalálnunk, hogy az adott áruhamis termék miről ismerhető fel?
A memória-kvíz is mosolyra fakasztott sok embert: tudósokat kellett párosítani találmányokhoz. Bizony, magam is tévesztettem egyet! Nem is volt olyan egyszerű, mint gondoltam.
A sátor előtt egy kidobó játék került felállításra: különböző logók kerültek fel fémdobozokra, és egy labda segítségével kellett kidobnunk azokat, amelyekről úgy vélte a játékos, hogy hamis.
Azok, akik az összes feladatot megoldották nyereményt kaptak a Hamisítás Elleni Nemzeti Testülettől. Véleményem szerint itt a legnagyobb ajándék a tudás volt, amelyet őszinte örömmel osztottak meg a résztvevőkkel.
A STRAND idén számomra véget ért: sokat táncoltam, finomakat ettem és hasznos tudással tértem haza. Bízom abban, hogy a HENT folytatja a munkáját, hiszen a mai felgyorsult világban kiemelten fontos az Ő munkájuk. Köszönöm/köszönjük, hogy vagytok, csak így tovább!
Érdekesnek tartod a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület munkáját?
Bővebben itt olvashatsz Róluk: